Gdy pacjent zostanie odratowany po zawale serca i opuści szpital to ryzyko śmierci wynosi zaledwie 4,5 %. Ale już po miesiącu dochodzi do 9% a po roku do 15%. Z tego jasno wynika, że mimo tego, iż ponad 95% pacjentów przezywa zawał to, co szósty z nich umiera w przeciągu roku.

dieta rakPowinniśmy także unikać produktów z mąki oczyszczonej czyli białej.

diet a rakNiewątpliwą prawdą jest że niewłaściwa dieta może zwiększyć ryzyko nowotworu.

Złamane żebroNajczęściej dochodzi do złamania żebra dolnego i środkowego.

zapalenie najądrzaZadaniem najądrza jest magazynowanie odprowadzonego z jądra nasienia.

Zdrowa dietaNie w każdym kraju jest tak dużo zachorować na nowotwory, miażdżyce i inne choroby cywilizacyjne. Wystarczy przyjrzeć się kuchniom w niektórych krajach. Na samym przedzie w rankingu najzdrowszych społeczeństw znajdują się Japończycy, maają zdrową dietę.

witamina DOd zawsze witaminę D podawało się dzieciom, żeby dobrze rosły i nie maiły krzywicy. Kurację tą witaminą przerywało się, gdy dziecko ukończyło dwa lata. Jednak dziś wiadomo, że to był błąd.

kosciJest to spory problem bowiem w naszym kraju problemy z kośćmi ma co czwarta kobieta i co piąty mężczyzna. Dlatego warto zastanowić się nad swoim trybem życia by nie mieć problemów w dojrzałym życiu.

korzonki2Na korzonki najczęściej narzekamy jesienią, pojawiają się wtedy bóle, którym towarzyszy sztywność mięśni miednicy i ud. Może też pojawić się osłabienie mięśni miednicy. Pierwszą pomoc w takiej sytuacji może przynieść termofor lub poduszka elektryczna. Ale jeśli to nie pomaga a bolące miejsce jest wyraźnie bolące to większa pomoc może nam zaoferować okład chłodzący.

bole-reumatyczneNa bóle tego typu polecane są szczególnie okłady oraz naświetlania. Przyczyną boli reumatycznych często jest wilgoć i chłód. Gdy tylko poczujesz się źle to zastosuj terapie ciepłem. Ciepło takie poprawia ukrwienie tkanek, mięśnie i stawy staja się tym samym mniej sztywne.

medycyna179Wiele osób wstydzi się swej protezy, ponieważ lubi ona wypadać. Protezy nosi bardzo wiele osób a ciągle jest to dość wstydliwy temat w naszym społeczeństwie. Bardzo często osoby z protezami kryją się i nie rozmawiają z najbliższymi na ten temat. Często winne są problemy mechaniczne, ponieważ jedzenie z protezą jest mało komfortowe.

bakterieBakterie odporne na leki wzięły swój początek, jak podejrzewają specjaliści, w Indiach. Przyczyna tego faktu jest między innymi zbyt częste stosowanie antybiotyków w tym rejonie. Preparaty te są tak powszechne, że można je kupić nawet na targowiskach. To spowodowało, że część bakterii zaczęła się na nie uodparniać, tym samym stały się one praktycznie niezniszczalne.