masaż twarzyNajwiększa zaletą masażu twarzy jest to, że dzięki niemu możemy zyskać bardzo duże odprężenie.

implantyImplant większości z nas kojarzy się ze sztucznym zębem, ale jest to sztuczny korzeń zęba dopiero z koroną protetyczną tworzy całość, czyli ząb.

haluksy - leczenieKości w naszych stopach leżą luźno, za ich odpowiednie ustawienie odpowiadają nasze mięśnie. Z kolei pacą mięśni sterują nerwy, mimo tego z czasem zdarza się ż stopa ulega deformacji.

chrypkaChrypka najczęściej daje nam znać, że coś nie tak się dzieje z naszym układem oddechowym. Ale czasem utrzymuje się długo, wtedy trzeba udać się do laryngologa. Jedną z przyczyn może być na przykład polip w gardle. Objawy zależą od tego gdzie on się dokładnie znajduje. Najczęściej ujawniają się same narośl an na strunach głosowych. Mogą one zmieniać głos, mówienie też wymaga większego wysiłku.

lekarze063Łuk odruchowy jest elementem funkcjonalnym układu nerwowego. Jego częściami składowymi są: receptor, droga czuciowa, czyli dośrodkowa, ośrodek neurony leżące w ośrodkowym układzie nerwowym , droga ruchowa, czyli odśrodkowa, i efektor. Sposób funkcjonowania łuku odruchowego wyraźnie dowodzi integracyjnej i koordynacyjnej funkcji układu nerwowego.

Słońce oczyW ciągu ostatnich lat nauczyliśmy się chronić skórę przed szkodliwym opromienieniami słonecznymi za pomocą przeróżnych kosmetyków. Jednak bardzo często zapominamy o oczach. A przecież promieniowanie UVB powoduje w oku wiele uszkodzeń i sprzyja groźnym schorzeniom w tym rozwojowi chorób siatkówki i soczewki.

normy - cholesterolPoziom cholesterolu w naszym organizmie zależy od wielu czynników takich jak przede wszystkim od diety, ale także od naszej aktywności fizycznej czy ogólnego stanu zdrowia. Za prawidłowe stężenie cholesterolu we uważa się 200 mg/dl u osób zupełnie zdrowych i młodych. Dlatego normy cholesterolu w naszym organizmie powinno się odnosić do konkretnej osoby i jej kondycji fizycznej. Najbezpieczniejszym stężeniem cholesterolu jest stężenie nie przekraczające 190 mg/dl. Takie stężenie odnosi się głównie do osób chorych lub zagrożonych schorzeniami układu krążenia. Dlatego im poziom całkowitego cholesterolu niższy tym lepiej dla naszego zdrowia. Równie ważnym stężeniem , są stężenia frakcji cholesterolu czyli tzw. „dobry”(HDL) i „zły”(LDL) cholesterol.

zdrowie003Nasz krew jest bardzo cenna, mimo wszystkich właściwości, jakie posiada potrafi też chorować. Nasza krew dociera do każdego miejsca w naszym ciele. Jeśli nie ma z nią problemów to wszelkie narządy są dobrze odżywione a układ odpornościowy jest na wysokim poziomie. Jedną z dolegliwości, jakie mogą jej dotyczyć są skazy nowotworowe.

 prostataWszyscy specjaliści jednogłośnie mówią o tym by często sprawdzać stan prostaty i nie lekceważyć pierwszych symptomów.Wszystkie choroby prowadzące do jej powiększenia mogą dawać takie same symptomy związane z przeszkodą w oddaniu moczu. Pierwszym symptomem jest długie oczekiwanie na samo oddanie moczu, wydalenie moczu bardzo wąskim strumieniem, całkowite jego zatrzymanie.

o melancholiaMelancholia to choroba czy nie choroba? Właściwie wielu specjalistów pod tą nazwą ujmuje także depresje. Jeśli chodzi o zaburzenia, które prowidując te chorobę to do końca nie zostały jeszcze one poznane. Wiemy jedynie, że do choroby dochodzi na skutek zaburzenia równowagi neuroprzekaźników, są to substancje odpowiedzialne za przekazywanie informacji między neuronami.

dieta dla sercaW obecnych czasach coraz więcej osób ma problem z sercem i układem krążenia. Najczęściej winny jest tryb życia i zła dieta. Winny też jest wysoki cholesterol, jednak, aby go zbić do normalnego poziomu nie musisz wcale łykać leków, wystarczy, że będziesz się stosować do pewnych zasad zwanych zasadami zdrowego odżywiania. Choroby układu krążenia są tworzone przez trzy główne czynniki: wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie i otyłość. Ryzyko chorób kładu krążenia występuje, u co trzeciego polaka.

Nadmierne pragnieniePrzyczyn nadmiernego pragnienia jest wiele. Zacznijmy od tarczycy. Jeśli ten gruczoł będzie niedomagał to możemy odczuwać zwiększone pragnienie. Ma to miejsce szczególnie wtedy, gdy towarzyszy mu silne chudnięcie i dobry apetyt.