Choroba ta może mieć postac zarówno łagodną jak i ciężką. Rozpoznamy tę chorobę po koncentrycznych zmianach na skórze, przypominają one tarczę strzelniczą.

Niedrożność aortalno-biodrowaŹródłem zatorów są zmiany miażdżycowe, dotyczące dużych tętnic z przyścienną zakrzepicą, które zwężają światło tętnic ale nie doprowadzają do ich całkowitego zamknięcia.

Niedrożność aortalno-biodrowaOkoło 1/3 chorych zgłaszających się do lekarza z powodu niedokrwienia kończyn dolnych ma zwężenie lub zamknięcie jednej albo obu tętnic biodrowych lub dolnego odcinka aorty brzusznej,

AromaterapiaTo, że zapach leczy wiemy już od dawna, ale dlaczego tak jest? Otóż olejki eteryczne mają silne działanie obejmujące zarówno sferę fizyczną jak i emocjonalną..

jak-leczycJest to urządzenie urządzenie, które pomorze oczyścić nasze ciało. Jest ono już od dawna używane między innymi w fizjoterapii a także przy leczeniu niektórych chorób.

gastroskopiaGastroskopia bywa też nazywana endoskopią górnej części przewodu pokarmowego. Jest to bardzo przydatne badanie oraz metoda leczenia. Odbywa się to poprzez wprowadzenie do przełyku przez jamę ustną i gardło giętkiego przewodu, na którego początku znajduje się kamera i lampa oświetleniowa.

img-34Zatoki stanowią integralną część naszego nosa. Wraz z przegrodą nosową i małżowinami nosowymi tworzą jeden bardzo istotny system, który ma za zadanie nawilżać, oczyszczać i ogrzewać powietrze. Zatoki również chronią nasz mózg zarówno przed urazami, jak również przed przegrzaniem przez schładzanie go.

dieta-watrobaPodobne szkodliwe działanie na naszą wątrobę ma alkohol. Według badaczy u każdego pijącego wcześniej czy później rozwija się stan zapalny. Jeśli chodzi o marskość wątroby to bardziej narażone są na nią kobiety. Picie dużych ilości alkoholu sprzyja degradacji tego narządu. Dzieje się tak ponieważ trunki alkoholowe traktowane są przez nią jako trucizna, są one od razu neutralizowane ale przy tym powstają związki chemiczne, szkodliwe dla samej wątroby.

watroba-leczenieRośnie liczba osób którym przeszczepia się wątrobę, jedną z przyczyn takiego zjawiska jest nadmierne stosowanie leków przeciwbólowych które niszczą ten narząd. Długotrwałe i często stosowanie leków tego rodzaju które są nawet reklamowane jako bezpieczne może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Szkodliwe są także środki zawierające najbardziej delikatny składnik czyli paracetamol.

zdrowie01aJest to podstawowe badanie, jakie się wykorzystuje przy krwawieniach z dróg rodnych, mięśniakach i przeroście błony śluzowej. Wiele kobiet boi się tego zabiegu czy słusznie? Aby móc wykonać histeroskopię trzeba wcześniej zrobić test bakteriologiczny na czystość w pochwie. Konieczne jest też wykonanie kilku innych badań.

089Możemy skorzystać z naturalnej terapii antynowotworowej w ten sposób wspomożemy nasze geny i spowodujemy, że będziemy zdrowsi. Rak to choroba DNA. Zastanówmy się, co tak złego jest w naszych życiu, że geny mutują w zdrowych dotąd komórkach naszego organizmu. Specjaliści dochodzą do wniosku, że nie bez znaczenia jest tryb życia, jaki prowadzimy. Nie bez znaczenia jest odżywianie, jest to potwierdzone badaniami, które na dużą skalę zostały przeprowadzone w ubiegłym roku przez amerykańskich badaczy.

serducho2By sprawdzić czy nasze serce jest w dobrym stanie to można je zbadać robiąc echo serca, koronografie, czy mierząc ciśnienie tętnicze. Ale także można zajrzeć do jego wnętrza bez otwierania klatki piersiowej. Taką możliwość daje nam najnowocześniejsze badanie czyli skaner serca. Jest to urządzenie o wysokiej rozdzielczości do izotopowego badania serca GE Discovery. Badanie to trwa zaledwie kilka minut i jest nieinwazyjne dla naszego organizmu.